odzyskiwanie danych kraków

Proces odzyskiwania danych

1. Dostarczenie urządzenia
Urządzenie można do nas dostarczyć za pomocą kuriera, poczty lub osobiście. Punkt przyjeć: ul. Skośna 12/1, 30-383 Kraków
2. Ekspertyza i szacowany koszt
Czas ekspertyzy jest uzależniony od wybranego trybu, który został wybrany podczas przyjęcia urządzenia. Analiza i wycena są wysyłane na adres e-mail.
3. Odzyskiwanie danych
Rozpoczynamy proces odzyskiwania danych. Czas trwania tego procesu jest uzależniony od rodzaju urządzenia oraz stopnia uszkodzenia danego nośnika.
4. Przekazanie danych Klientowi
Odzyskane dane nagrywamy na nowy nośnik dostarczony przez Klienta. Dane przekazywane są Państwu osobiście lub za pomocą przesyłki kurierskiej, poczty.

Punkt przyjęć nośników

Procedura - Odzyskiwanie danych Kraków

Dostarczenie urządzenia do punktu przyjęć

  • Urządzenie prosimy zapakować bezpiecznie w folie bąbelkową, pomoże ona zabezpieczyć przed ewentualnym uderzeniem.
  • Przy pakowaniu urządzenia w karton, pudełko można wypełnić papierem lub gąbką co pozwoli wygłuszyć wstrząsy.
  • Folia antystatyczna uchroni nośnik przed przypadkowym impulsem elektromagnetycznym.
  • Nośnik proszę wysłać na adres ul. Skośna 12/1, 30-383 Kraków, Krystian Preisner Laboratorium odzyskiwania danych.

Czas ekspertyzy jest uzależniony od trybu jaki Państwo wybrali:

Ekspertyza standardowa

Analiza urządzenia w trybie standardowym trwa 10-14 dni robocze. Termin może ulec zmienia z uwagi na rodzaj uszkodzenia oraz stan nośnika. Jeśli Klient zrezygnuje z odzyskiwania danych, pobierana jest opłata za ekspertyzę zgodnie z cennikiem.

Ekspertyza przyspieszona

Analiza w trybie przyspieszonym trwa 2-5 dni roboczych i jest (płatna zgodnie z cennikiem) niezależna od efektu końcowego i niezwiązana z kosztem prac za odzyskiwanie danych uiszczana w celu pominięcia kolejki oraz pracy serwisu w dni robocze. Jeśli Klient zrezygnuje z odzyskiwania danych opłata w trybie przyspieszonym nie jest zwrotna.

Ekspertyza ekspresowa

Analiza w trybie ekspresowym jest (płatna zgodnie z cennikiem) Nośnik analizowany jest niezwłocznie po dostarczeniu go do laboratorium. Analiza ta powoduje "ominięcie" kolejki zleceń w trybie standardowym i przyspieszonym. W zależności od rodzaju nośnika, stopnia jego uszkodzenia może trwać kilka godzin lub kilka/kilkanaście dni 24h/7 dni. Ten proces jest uzależniony od rodzaju uszkodzenia urządzenia. Jeśli Klient zrezygnuje z odzyskiwania danych opłata w trybie ekspresowym nie jest zwrotna.

Kontakt z Klientem i szacowany koszt usługi

Po wykonaniu analizy nośnika, wysyłamy wycene i ekspertyzę na adres e-mail który został podany podczas przyjęcia urządzenia. Jeśli Klient wyrazi zgodę na odzyskiwanie danych, przystąpujemy do wykonania usługi. Klient będzie informowany o przebiegu odzyskiwania danych.

Przekazanie danych Klientowi

Po sfinalizowaniu należności, odzyskane dane nagrywamy na nowy nośnik dostarczony przez Klienta. Dane przekazywane są Państwu osobiście lub za pomocą przesyłki kurierskiej, poczty. Jeśli Klient nie posiada nośnika na dane, można zakupić go u nas w Firmie.