odzyskiwanie danych kraków

Proces odzyskiwania danych

1. Dostarczenie urządzenia
Urządzenie można do nas dostarczyć za pomocą kuriera, poczty lub osobiście. Punkt przyjeć: ul. Skośna 12/1, 30-383 Kraków
2. Ekspertyza i szacowany koszt
Czas ekspertyzy jest uzależniony od wybranego trybu, który został wybrany podczas przyjęcia urządzenia. Analiza i wycena są wysyłane na adres e-mail.
3. Odzyskiwanie danych
Rozpoczynamy proces odzyskiwania danych. Czas trwania tego procesu jest uzależniony od rodzaju urządzenia oraz stopnia uszkodzenia danego nośnika.
4. Przekazanie danych Klientowi
Odzyskane dane nagrywamy na nowy nośnik dostarczony przez Klienta. Dane przekazywane są Państwu osobiście lub za pomocą przesyłki kurierskiej, poczty.

Punkt przyjęć nośników

FAQ - Odzyskiwanie danych Kraków

Jak przekazywane są odzyskane dane?

W przypadku niewielkiej ilości danych przekazujemy je zazwyczaj na pendrive, lub wysyłamy na nasz serwer. Zwykle jednak niezbędny jest dysk zewnętrzny, który można do nas dostarczyć osobiście lub za pomocą kuriera, poczty. Istnieje też możliwość zakupienia go przez nas.

Czy istnieje jakaś gwarancja na usługę odzyskiwania danych?

Przede wszystkim zapewniamy gwarancję jakości. Ważne jest dla nas osiągnięcie jak najlepszego rezultatu odzyskiwania danych. Udostępniamy listę odzyskanych plików, która niejako potwierdza też skuteczność tego procesu. Staramy się odzyskiwać dane w 99%.

Ile kosztuje i co wpływa na odzyskiwanie danych?

Na koszt procesu odzyskiwania danych przede wszystkim wpływa rodzaj uszkodzenia logiczny lub mechaniczny, rodzaj nośnika oraz niekiedy też ilość danych, które trzeba odzyskać. Ekspertyza i wycena jest zawsze wysyłana na adres e-mail który jest podany na umowie. Ekspertyza w trybie standardowych jest bezpłatna w przypadku gdy Klient wyrazi zgodę na odzyskiwanie danych zgodnie z cennikiem.

Jak długo trwa proces odzyskiwania danych?

Czas wykonania usługi odzyskiwania danych może być różny w zależności od stopnia skomplikowania procesu. Dokładny czas oczekiwania na wynik procesu podajemy po analizie wstępnej nośnika. W standardowych przypadkach jest to czas ok. 1 tygodnia. Jeśli natomiast mamy do czynienia z poważniejszymi uszkodzeniami proces odzyskiwania danych może trwać nawet kilka tygodni.

Jak należy zapakować nośnik w przypadku wysyłki?

Urządzenie prosimy zapakować bezpiecznie w folie bąbelkową, pomoże ona zabezpieczyć przed ewentualnym uderzeniem. Przy pakowaniu urządzenia w karton, pudełko można wypełnić papierem lub gąbką co pozwoli wygłuszyć wstrząsy. Folia antystatyczna uchroni nośnik przed przypadkowym impulsem elektromagnetycznym. Adres wysyłki: Astren Odzyskiwania danych ul. Skośna 12/1, 30-383 Kraków

Czy można odzyskać dane ze sformatowanego nośnika?

Tak, jest to możliwe, jednak tylko w przypadku, jeśli dysk nie został nadpisany nową zawartością. Odzyskiwanie danych w momencie tuż po sformatowaniu dysku nie jest najtrudniejsze. Im więcej później dysk będzie użytkowany - zapisywane na nim kolejne pliki - tym mniejsza szansa na odzyskanie straconych wcześniej danych. Zwiększą się też koszty tego procesu. Jeżeli nośnik po sformatowaniu był nadal używany, szanse na odzyskanie z niego danych maleją. Dlatego prosimy nie odzyskiwać danych na własną rękę i zgłosić się do nas.